معرفی و موارد استفاده از بالابر بیمار سقفی

امروزه استفاده از بسیاری از تجهیزات به روز پزشکی در بیمارستان ها و مراکز درمانی رایج شده است. یکی از دستگاه های پر کاربرد، بالابر بیمار سقفی می باشد که در زمینه جابه جایی و انتقال بیماران عملکردی بسیار مفید و مناسب دارد. این دستگاه بالابر بیمار سقفی شرایط مناسبی را برای جابه جایی بیماران بیهوش مهیا می کند. بالابر بیمار سقفی شرایط مناسبی را برای افراد ناتوان به وجود می آورد. در اینجا به نکاتی راجع به خصوصیات و استفاده از بالابر بیمار سقفی اشاره می کنیم.

معرفی دستگاه بالابر بیمار سقفی

این دستگاه یکی از بهترین ماشین های الکترونیکی برای جابه جایی بیماران می باشد. این دستگاه ها برای پرسنل بیمارستان ها نیز بسیار مناسب می باشد. آن ها می توانند بدون نیاز به کمک فرد دیگر نسبت به جابه جایی بیمار اقدام کنند. این دستگاه دارای بازو هایی قدرتمند می باشند و به سقف متصل می شوند و در صورت عدم نیاز به آن به راحتی در بالای اتاق جمع شده و جای اضافی نمی گیرد. این دستگاه های اکثرا به صورت الکترونیکی خدمات را انجام می دهد و با استفاده از کنترلر های روی دستگاه  کنترل می شوند. جا به جایی بیماران معطوف به شرایط آن می تواند به صورت اورژانسی، فوری و غیر فوری در کمترین زمان انجام شود. با توجه به شرایط ویژه بیمار باید از دستگاه های مورد نظر برای جابه جایی سریع تر بیمار استفاده شود.

موارد استفاده از بالابر بیمار سقفی

با توجه به شرایط بیمار دستگاه بالابر بیمار سقفی دارای انواع مختلفی می باشد. دستگاه های حمل بیمار برای افراد معلول و جانبازان نیز قابل استفاده می باشد. برخی از این دستگاه ها برای جابه جایی بیماران بیهوش از یک تخت به تخت دیگر است. برخی از این دستگاه ها دارای خاصیت های ضد آب می باشند و برای حمل و نقل بیمار به حمام و دستشویی مناسب هستند. دستگاه بالابر بیمار سقفی بیماران را به طور ایمن با توجه به ریل گذاری آن می تواند به اتاق های دیگر ساختمان بیمارستان منقل کند. بیمارستان ها، مراکز توانبخشی، مراکز درمانی، استخر ها و منازل شخصی از جمله مکان هایی هستند که می توان از این دستگاه در آن ها استفاده کرد.

بالابر بیمار سقفی

مزایا استفاده از بالابر بیمار سقفی

یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از پرسنل و کارکنان بیمارستان ها جابه جایی و انتقال بیماران از یک اتاق به اتاق دیگر می باشد. امروزه با طراحی و ساخت دستگاه بالابر بیمار سقفی این نگرانی ها برطرف شده است. پرسنل و پرستاران به تنهایی می توانند با زدن چند دکمه بیماران را از محلی به محل دیگر منتقل کنند. این دستگاه ها همچنین سرعت عمل جابه جایی بیماران را نیز افزایش می دهد. دستگاه های حمل بیمار رسیدگی به بهداشت و نظافت بیماران را نیز بسیار ساده کرده است. این دستگاه ها برای زندگی شخصی جانبازان و معلولان بسیار مناسب بوده و استفاده از آن ها شرایط زندگی این افراد را بسیار ساده و راحت می کند. از جمله این مزایا می توان به سادگی در حمل و نقل بیماران در بیمارستان ها می باشد.

بالابر بیمار سقفی

نکات مهم در استفاده از دستگاه بالابر بیمار سقفی

یکی از موارد مهم در استفاده از دستگاه بالابر بیمار سقفی مطالعه کامل دفترچه راهنمای آن می باشد. در حالت کلی این دستگاه دارای موارد امنیتی مناسبی می باشند و در صورت بروز مشکل با توجه به دفترچه راهنما عمل کنید. شرکت های معتبر داخلی و خارجی زیادی در زمینه تولید دستگاه های حمل بیمار فعالیت می کنند. کیفیت دستگاه های ایرانی در مقایسه با برند های خارجی تفاوت چندانی ندارد. استفاده از این دستگاه ها در محیط های تجاری نیاز به چک ها و بازدید های دوره ای دارد. این دستگاه ها در صورت شارژ کامل مدت زمان زیادی قابل استفاده هستند. قابلیت شارژ دوره ای آن از خصوصیات این دستگاه می باشد. با توجه به شرایط کاری این دستگاه ها بازدید هایی باید به صورت ماهیانه توسط متخصصین این دستگاه انجام بگیرد. این سرویس ها و خدمات باید از طرف شرکت خریداری شده ارائه شود.

بالابر بیمار سقفی

2 دیدگاه در “معرفی و موارد استفاده از بالابر بیمار سقفی

  • با سلام
   برای آگاهی از آخرین اطلاعات در مورد موجودی کالا و قیمت آن، لطفا با تلفن دفتر تماس حاصل نمایید.
   تا علاوه بر مشاوره رایگان، اطلاعات دستگاه و شرایط آن برای شما توضیح داده شود.

   تلفن دفتر: ٢٦٧٠٧٩٢٨-۰۲۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *